Wybielanie zębów oddziałuje jedynie na naturalne tkanki zęba, pozostawiając stare wypełnienia w niezmienionej formie. Chociaż nie jest to konieczne, wymiana dotychczasowych uzupełnień jest sugerowana ze względów estetycznych.
Fundamentalnym zaleceniem stomatologów po zabiegu wybielania jest wprowadzenie tzw. białej diety – jadłospisu pozbawionego produktów o barwiącym działaniu, takich jak jagody, kawa, herbata, czerwone wino lub napoje gazowane. Należy ją utrzymywać przez około 2 tygodnie po wybielaniu.
Profesjonalne wybielanie zębów przeprowadzane w gabinecie stomatologicznym jest w pełni bezpieczne dla uzębienia oraz nie wpływa na jego wytrzymałość. Przed jego rozpoczęciem lekarz dokonuje przeglądu stanu uzębienia oraz higienizacji jamy ustnej, aby zniwelować ryzyko wystąpienia niechcianych komplikacji.
Piękny uśmiech jest najważniejszą korzyścią – ułatwia nawiązywanie relacji, dodaje pewności siebie i sprawia, że lepiej czujemy się we własnej skórze.
Licówki to cienkie nakładki, które mocuje się na powierzchni zębów. Poprawiają one kształt i kolor uzębienia.
Wypełnienia ceramiczne inlay/onlay są trwalsze od ich odpowiedników kompozytowych. Wyróżniają się także większą odpornością na ścieranie.
Wypełniania inlay i onlay nie mogą być stosowane na kłach i siekaczach, zębach z próchnicą (i z bardzo rozległymi ubytkami) oraz na tych, na których nie wykonano zabiegów higienizacyjnych.
Wypełnienia inlay i onlay wytrzymują przynajmniej 4-6 lat, a czasem nawet 15.