Bonding warto stosować przy ukruszeniach zębów, ich pęknięciach oraz przebarwieniach. Świetnie zdaje egzamin także w przypadku diastemy oraz innych kosmetycznych defektów.
Najpierw oczyszcza się powierzchnię zębów. Następnie zmniejsza się przedni fragment szkliwa, wytrawia się go kwasem, płucze i aplikuje się na nie tzw. bond. Później całość naświetla się lampą stomatologiczną.
Bonding zębów nie jest bolesny dzięki stosowanym przez nas nowoczesnym znieczuleniom.
Na bonding warto zdecydować się w przypadku różnych, estetycznych mankamentów związanych z zębami, np. diastemy, plam i przebarwień, a także uszczerbień. Można wykonać ten zabieg również w sytuacji, gdy chcesz poprawić rozmiar i kształt zębów.
Bonding może rozwiązać wiele problemów. Pomaga uporać się z nierównymi, pękniętymi, ukruszonymi i złamanymi zębami. Dzięki niemu można poradzić sobie również z diastemą. Wspaniale maskuje różne inne, nieestetyczne zmiany.
Bonding nie może być przeprowadzany na chorych zębach, a więc np. u pacjentów z próchnicą czy chorobami przyzębia. Nie jest to dobre rozwiązanie również u osób z bruksizmem. Nie zawsze można go wykonać również na krzywych zębach.